Guns 'N Roses és
Fine Lady 5

Az év lova 2018

Az év lova 2018 ranglisták

Végre elérkeztünk az eredmények kihirdetéséhez és a díjak kiosztásához. Először is szeretném megköszönni, hogy minden versenyre ilyen szép számmal neveztetek, s remélem a jövőben is megtartjátok ezt a remek szokásotokat. Összesen 20 verseny került megrendezésre a 2018-as időszakban, amik közül a nyitóverseny kivételével, mindegyik beszámított az év lova pontversenybe. Sok helyen döntetlen volt az állás, de mivel csak egy ló lehet a kategóriája legjobbja, ezért ilyenkor a park látogatói segítségét kértem a döntés meghozatalában.

Remélem, hogy a 2019-es évi pontverseny is ilyen izgalmakat fog nyújtani. Még egyszer köszönöm a részvételt és gratulálok a győzteseknek. :)

Az év ménje kategória győztese 350 ponttal, 100 pont fölénnyel Hadfi V Dezső előtt, Diabolic Creature

Ez a Morbid Angel apaságú 9 éves welsh-paint félvér póni 2 db abszolút győztes és 3 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Diabolic Creature és Tina távoznak:

AZ ÉV MÉNJE 2018 - cím

1 000 000 lbp

Az év kancája kategória győztese 450 ponttal, 150 pont fölénnyel Weird Eyed Abby előtt, Zara d'Argent.

Ez 10 éves hannoveri 4 db abszolút győztes és 1 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Zara d'Argent és Tina távoznak:

AZ ÉV KANCÁJA 2018 - cím

Az év csikója kategóriában 150 ponttal hatszoros holtverseny alakult ki Queency Cadarca, Snowstorm d'Ecaussines, Fabulous Ibn Psyche, Crystal 566, Karabek Anchar és Chained to the Rhytm között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év csikójának Queency Cadarcát választották.

Ez a Chekmeet apaságú hannoveri kancacsikó 1 db abszolút győztes és 1 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Queency Cadarca és Adriana Toro távoznak:

AZ ÉV CSIKÓJA 2018 - cím

A JÖVŐ CSILLAGA 2018 - cím

Az év western szakágú lova kategória győztese 300 ponttal, 100 pont fölénnyel Peppy O'Heart előtt, Weird Eyed Abby.

Ez a Painted Rain apaságú 9 éves paint horse kanca 3 db abszolút győztes hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Weird Eyed Abby és Tina távoznak:

AZ ÉV WESTERN SZAKÁGÚ LOVA 2018 - cím

Az év ugrólova kategóriában 150 ponttal, háromszoros holtverseny alakult ki Mjölnir, Diabolic Creature és Delaware között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év ugrólovának Mjölnirt választották.

Ez a 12 éves fjord mén 1 db abszolút győztes és 1 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Mjölnir és Adriana Toro távoznak:

AZ ÉV UGRÓLOVA 2018 - cím

Az év díjlova kategória győztese 200 ponttal, 100 pont fölénnyel, Biohazard S.

Ez a 7 éves fríz mén 2 db abszolút győztes hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Biohazard S és Tina távoznak:

AZ ÉV DÍJLOVA 2018 - cím

Az év militarylova kategória győztese 400 ponttal, 100 pont fölénnyel Midnight Ghost Quahira előtt, Zara d'Argent.

Ez 10 éves hannoveri 4 db abszolút győztes hellyel végzett a versenyeken.

AZ ÉV MILITARYLOVA 2018 - cím

Az év galopplova kategória győztese 250 ponttal, 100 pont fölénnyel, Hazardous Waste.

Ez az Ode to the Bouncer apaságú 3 éves angol telivér mén 2 db abszolút győztes és 1 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Hazardous Waste és fantaa távoznak:

AZ ÉV GALOPPLOVA 2018 - cím

Az év sportlova kategória győztese 450 ponttal, 100 pont fölénnyel Hadfi V Dezső előtt, Zara d'Argent.

AZ ÉV SPORTLOVA 2018 - cím

Az év angol telivérje kategóriánban 200 ponttal, kétszeres holtverseny alakult ki Devil's Fire és Hazardous Waste között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év angol telivérjének Hazardous Waste-t választották.

Ez az Ode to the Bouncer apaságú 3 éves mén 1 db abszolút győztes és 2 db első hellyel végzett a versenyeken.

AZ ÉV ANGOL TELIVÉRJE 2018 - cím

Az év arab telivérje kategóriánban 150 ponttal, háromszoros holtverseny alakult ki Psyche K Hakarim, Nadirah Ibn Gamil és Wonderwall között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év arab telivérjének Psyche K Hakarim-ot választották.

Ez az Ode to the Bouncer apaságú 3 éves mén 3 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Psyche K Hakarim és Foxy távoznak:

AZ ÉV ARAB TELIVÉRJE 2018 - cím

Az év barokk lova kategória győztese 200 ponttal, 50 pont fölénnyel Anastasia los Fernando előtt, Biohazard S.

Ez a 7 éves fríz mén 2 db abszolút győztes hellyel végzett a versenyeken.

AZ ÉV BAROKK LOVA 2018 - cím

Az év pónilova kategória győztese 300 ponttal, 50 pont fölénnyel Mjölnir előtt, Diabolic Creature

Ez a Morbid Angel apaságú 9 éves welsh-paint félvér póni 2 db abszolút győztes és 3 db első hellyel végzett a versenyeken.

AZ ÉV PÓNILOVA 2018 - cím

Az év ritka fajtájú lova kategóriánban 100 ponttal, kétszeres holtverseny alakult ki Ha-al Ray és Romolus között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év ritka fajtájú lovának Ha-Al Ray-t választották.

Ez a 11 éves marwari mén 2 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Ha-Al Ray és fantaa távoznak:

AZ ÉV RITKA FAJTÁJÚ LOVA 2018 - cím

Az év westernlova kategória győztese 300 ponttal,100 pont fölénnyel, Weird Eyed Abby.

Ez a Painted Rain apaságú 9 éves paint horse kanca 3 db abszolút győztes hellyel végzett a versenyeken.

AZ ÉV WESTERNLOVA 2018 - cím

Az év ritka szakágú lova kategóriánban 150 ponttal, kétszeres holtverseny alakult ki Sohigh O'Prado és Milku Boy között. Nem lehetett könnyű választás a látogatók számára, de végül meghozták a döntésüket: Az év ritka fajtájú lovának Milku Boy-t választották.

Ez a 12 éves amerikai ügető mén 1 db abszolút és 1 db első hellyel végzett a versenyeken.

A nyeremények, amivel Milku Boy és Milka távoznak:

AZ ÉV RITKA SZAKÁGÚ LOVA 2018 - cím

Az év abszolút lova egy olyan kategória, amit most hoztam létre és aminek győztese Zara d'Argent, ugyanis 3 kategóriában nyerte meg az év lova címet, ezáltal ő a legsikeresebb ló a szezonban.